تبلیغات
پس از توافق هسته ای و لغو تحریم ها فرصت های پیش روی ما چیست؟ - توافق ظریف با سه وزیر اروپایی درباره مذاکرات هسته ای

پس از توافق هسته ای و لغو تحریم ها فرصت های پیش روی ما چیست؟
 
تــــا شهادت با ولایــت رهسپاریم
محمد جواد ظریف و همتایان انگلیسی، آلمان و فرانسوی او توافق کردند هیات های کارشناسی با جدیت به نگارش توافق جامع ادامه دهند تا در زمان مقتضی وزیران خارجه به مذاکرات وین بپیوندند.
تصویر  توافق ظریف با سه وزیر اروپایی درباره مذاکرات هسته ای
لطفا به ادامه مطلب مراجعه كنید

به گزارش جام جم آنلاین، در این دیدار که روز دوشنبه در بروکسل انجام شد، ظریف و فرانک والتر اشتاین مایر، فیلیپ هاموند ، لوران فابیوس و فدریکا موگرینی آخرین روند مذاکرات هسته ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پایان نشست با همتایان فرانسوی، آلمانی، انگلیسی و فدریکا موگرینی مسئول عالی رتبه سیاست خارجی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ ، گفت:اراده سیاسی در دو طرف برای پیشرفت وجود دارد. اگر این اراده سیاسی برای پذیرش واقعیت و پیشرفت برپایه آنچه در لوزان در مورد آن توافق شد، وجود داشته باشد، ممکن است که ما (این مذاکرات) را تا تاریخ تعیین شده و یا چند روز پس از آن پایان دهیم.

در این جلسه توافق شد که هیات های کارشناسی طرفین با جدیت کار را در وین دنبال کرده و در زمان مقتضی وزرای خارجه نیز به مذاکرات وین بپیوندند. روز دوشنبه ظریف همچنین با وزرای خارجه این سه کشور و هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا به طور جداگانه ملاقات کرد. موضوع هسته ای، مسائل دو جانبه و منطقه ای از محورهای مذاکرات ظریف در این دیدارها بود.(ایرنا-خبرگزاری صدا و سیما)

نوشته شده در تاریخ شنبه 12 دی 1394 توسط نسترن نوراله زاده
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}